Betlémské světlo 2016

Pár dnu před Štědrým dnem, většinou poslední adventní víkend po celém světě rozdávají skauti Betlémské světlo. Je to taková novodobá tradice, kterou založili skauti z Rakouska v roce 1986, a postupně se tato tradice během chvilky rozšířila do celého světa. Letos tento plamínek přinesli i skauti z našeho Střediska Jantar Kaplice 23. prosince, tedy opravdu v předvečer Štědrého dne do místního kostela sv. Petra a Pavla v našem městě. Pro tento plamínek jsme se vydali v sobotu 16.12 do Českých Budějovic na vlakové nádraží, kde jsme si jej odpálili od skautů, kteří jej vezli z Brna, kam betlémské světlo dorazilo již v sobotu 10.12 z Vídně. Po dlouhém a mrazivém čekání před kostelem jej členové našeho střediska slavnostně předali faráři, který poté dal pokyn, aby jej děti roznesly mezi přihlížející. Tímto bychom chtěli poděkovat dětem, které byly ochotné se tohoto zúčastnit. Zároveň také děkujeme za pochopení, když nebylo možně si připálit betlémské světlo již před kostelem. Doufáme, že v příštím roce zachováte přízeň jak nám, tak hlavně Betlémskému světlu, jeho poselství a jeho tradici.