Hořící srdce nad Krumlovem 2016

I loni jsme byli pozváni od Českokrumlovského skautského oddílu „Ursiny“ na jejich tradiční akci a to Hořící srdce nad Krumlovem.

Všechno to začalo už před pár dny, kdy nám přišel e-mail od sestry Kadlem, která nás pozvala na jejich tradiční skautskou akci. Je sobota 17 listopadu odpoledne a sedáme do aut a vyrážíme směr Český Krumlov, kam jsem byly pozvaní je 17:00 hodin a mi zastavujeme na smluveném místě. Vypadá to, že jsme jedni z posledních, ale hned po vystoupení zde potkáváme první známé tváře a vyrážíme dál pěšky na místo setkání. Když přicházíme k onomu místu je už tma a svíti svíčky. Když v tom se náhle z davu ozvala „Jéé. Ahoj Kapličtí jsou tady, jsme rádi, že jste za námi taky přijeli.“ Potkáváme tu spoustu známých skautských bratru a sester, s kterýma jsem letos prožili kus prázdnin na táboře. Připalujeme si také svíčky a povídáme si s kamarády a je nám dobře, po chvilce se pomalinku vydáváme vzhůru na křížovou horu, kde to má vše vypuknout. Je 17:40 a jsme nahoře, dostáváme instrukce, jak bude probíhat letošní „Hořící srdce nad Krumlovem“, poté jsme si zazpívali skautskou hymnu a pomalinku jsme se začli připravovat. Je 18:00 hodin a pomalinku se začínáme rozmisťovat podél provázku a začínáme vytvářet obří hořící srdce nad Krumlovem. Je zde nádherný pohled na nočně nasvícené město a zámek, to se nedá popsat, to se musí prostě vidět. (Kdo zde byl ví, kdo zde nebyl přišel o hodně.)